Arstliku läbivaatuse läbimine pärast seksuaalrünnakut on ülioluline
Nii mugav, kui see vähemalt ühele osapoolele tundub, võib see tekitada korraga mitmesuguseid probleeme. Vaatame selliste olukordade plusse ja miinuseid.
Olukorra plussid
Olukorras olemisega kaasnevad mitmesugused plussid ja miinused. Mängu tulevad ka kultuurilised ja soolised tegurid, nagu näitavad uuringud . Vaatleme mõnda neist plusse ja miinuseid ning arutame, kuidas need võivad sugude vahel erineda.
Võimalik edasiminek pühendunud suhteks
Kuigi olukord võib olla mugav vähemalt ühele osapoolele, võib see anda ka lootust areneda pühendunud suhteks. Kui mõlemad osapooled on samal lehel, võib see olla suur kasu, võimaldades igal inimesel näha, milline võib olla suhe teisega, ilma et nad oleks täielikult pühendunud. See võib olla kasulik neile, kellel on minevikus olnud negatiivsed suhted ja kes peavad enne sukeldumist lihtsalt vett proovima.
Võimalus süüa oma kooki ja seda ka süüa
Mõnikord pakub olukord inimesele võimalust kogeda piiranguteta suhtes olemise eeliseid. Sellest on kasu ainult siis, kui mõlemad pooled on samal lehel. Kui mõlemad on seda tüüpi korraldusega rahul, võivad nad tunda, et nad saavad oma koogi süüa ja selle ära süüa. Üks osapool võib seda kasu kogeda ka sõltumata sellest, kuidas teine inimene olukorda vaatab.
Olukorra miinused
Kuigi olukord võib pakkuda mõningaid eeliseid, mida suhtes olemine võib tuua, pole see sageli kõige turvalisem viis suhtlemiseks. Kui mõlemad pooled ei ole nõus, võib see erinevatel põhjustel olla väga segane.
Vale turvatunne
Seda tüüpi olukord võib pakkuda kellelegi vale turvatunnet inimesega, kellel võib olla pühendumisprobleeme. Üks inimene võib lihtsalt soovida intiimsust, võtmata mingeid kohustusi, et saada eksklusiivseks. Samuti ei pruugi nad soovida vastutust, mis kaasneb kellegi partneriks olemisega. See võib muutuda kahjulikuks, kui ühe inimese eesmärk on jõuda pühendunud suhtesse.
Ühe poole kasu
Kui mõlemad pooled ei ole samal lehel, võivad olukorras olemise eelised mõjutada ainult ühte asjaosalist. Tavaliselt on see inimene, kes ei suuda või ei taha suhtele pühenduda. Uuringute kohaselt satuvad paljud naised olukordadesse võimaluse ja soovi tõttu, et sellest võiks saada midagi enamat. Kui olukord ei kujune nii, nagu pühendumist soovija loodab, võib see olla sama haiget tekitav ja kahjulik kui pühendunud suhtest lahkuminek.
Kahjulik või rõhuv seksuaalagentuurile
Uuringud näitavad, et soorollid mängivad rolli olukordade tekkimisel ja elluviimisel. Sageli tõmbab naisi olukord, kus teine inimene ei taha end siduda. Uskudes, et nad suudavad seda inimest muuta, investeerivad nad emotsionaalselt, lootes, et piisava ajaga võib suhe õitsele puhkeda. See on harva tagajärg ja võib naise seksuaalagentuurile kahjulikku või rõhuvat mõju avaldada. Võime tuvastada ja tõhusalt edastada seksuaalseid vajadusi on alla surutud, eelistades pühendumatu partneri vajadusi.
Mitmel viisil annab see võimu ainult ühe inimese kätesse. Tavaliselt on see inimene, kes ei taha pühenduda. Uuringud näitavad, et see kipub olema meessoost vaste, kuigi see pole alati nii. Mitte iga suhe või olukord ei koosne ühest mehest ja ühest naisest, nii et see kõikub ühest ainulaadsest olukorrast teise.
Negatiivne enesevaade kohtlemiskultuuris
Olukorras olemine, soovides teise inimesega midagi enamat, on riskantne. On tõenäoline, et see ei vii suhteni ja tekitab inimeses tõrjutuse ja aja raiskamise tunde. Sellel võib olla negatiivne mõju sellele, kuidas inimene end sotsiaalses kohtamiskultuuris näeb.
Nad võivad hakata nägema end mitteväärivana pühendumist ning leppima romantilise partneriga tõenäolisemalt vähemaga, kui nad annavad või usuvad, et väärivad. Kui see juhtub, hakkab tõenäosus, et tulevikus on terve, pühendunud suhe ja omada positiivset enesehinnangut, vähenema.
Kohtingu ja olukordade puhul on alati kõige parem olla avatud ja aus oma tunnete ja selle suhtes, kuidas soovite suhte edenemist. Kui avastate, et teie ja teine asjaosaline ei ole ühel lainel, seadke paika selged ja tugevad piirid, et üks inimene haiget ei saaks.
Kui mõlemad pooled on kooskõlas, võib see olla suurepärane viis kogeda suhte eeliseid ilma pühendumiseta ja näha, kas see inimene, kellega olete seotud, on keegi, kellele soovite rohkem pühenduda.
Seksuaalne rünnak toimub teismeliste meeste ja naiste seas. Kuid 10 miljonit teismelist naist vanuses 12–18 kogevad vägistamiskatset või lõpetamist. Seevastu 791 000 teismelist poissi on kogenud samasugust seksuaalset vägivalda. Seksuaalne rünnak pole kunagi ellujäänu süü. Siiski võib see jätta emotsionaalseid, füüsilisi ja psühholoogilisi haavu. Seetõttu on seksuaalselt rünnatud teismeliste vanematel oluline õppida, kuidas oma teismelisi lohutada ja aidata.
Võtmed:
- Teismeliste seksuaalne rünnak võib juhtuda iga noorukiga, sõltumata soost, seksuaalsest sättumusest või majanduslikust taustast.
- Naised kogevad teismeliste seksuaalset rünnakut sagedamini kui mehed.
- Teismelise nõustamisele viimine võib aidata neil paraneda.
Mis on seksuaalne rünnak?
Seksuaalne rünnak toimub siis, kui seksuaalne käitumine või seksuaalne kontakt toimub ilma ohvri nõusolekuta. Tegemist võib olla vägistamiskatsega. See võib olla ka soovimatu seksuaalne puudutus. Seksuaalne rünnak on ka ohvri kehasse tungimine või ohvri sundimine oraalseksi sooritama.
Kas teismeliste seksuaalne rünnak on tavaline?
Jah, teismeliste seksuaalset rünnakut juhtub sageli. See esineb teismelistel naistel ja meestel. See ei ole oluline nende sooline identiteet või seksuaalne sättumus. Teismeliste seksuaalne rünnak toimub koolis ja väljaspool seda. Teismeliste seksuaalse rünnaku juhtumid esinevad mitmel kujul.
Mõned näited teismeliste seksuaalsest rünnakust on järgmised:
- Jõud. Tüdrukud ja poisid teatavad, et on sunnitud seksuaalsele tegevusele;
- Partnerid. Iga kolmas teismeline kogeb igal aastal partneri seksuaalset või muud vägivalda;
- Vägistamine tutvuse läbi. 14–19-aastased vägistamisohvrid, keda tuttav vägistas;
- Kolledži rünnak. Ligi 20% kolledži naistest teatas, et kannatavad ülikoolilinnakus seksuaalse rünnaku all.
Kes rünnab teismelisi seksuaalselt?
Teismelisi võivad seksuaalselt rünnata kõik. Statistika näitab aga, et teismelisi rünnatakse tõenäolisemalt nende tuttavate või eakaaslaste poolt. Tegelikult ründab 43,6% teismelistest tüdrukutest keegi neile tuttav. 27,7% teismelistest tüdrukutest langes aga pereliikme rünnaku ohvriks.
Teismelised peavad olema teadlikud ka teismeliste kohtinguvägivallast. See juhtub siis, kui teismeline kogeb lähisuhtevägivalda. Murettekitav on see, et 28,8% teismelistest tüdrukutest ründas praegune või endine intiimne partner.
Kui teismeline kogeb seksuaalset kallaletungi või kohtlemisvägivalda, peab ta saama abi. Mõju võib olla pikaajaline ja lühiajaline. Seetõttu soovite pakkuda oma teismelistele vahendid, mida nad vajavad ellujäämiseks ja arendamiseks.
Kuidas saavad vanemad oma teismelisi aidata?
Seksuaalselt rünnatud teismeliste vanematel seisab ees raske tee. Nad peavad valmistuma toime tulema mis tahes rünnaku tagajärgedega, mida nende teismelised näitavad. Seega on tegutsemine ülioluline pärast seda, kui sai teada, et nende teismelist on rünnatud. Altpoolt leiate näpunäiteid, kuidas oma teismelist aidata.
Pidage vestlust
- Kaastunne. Tõenäoliselt šokeerib teid teadmine, et teie teismelist seksuaalselt rünnati. See reaktsioon on normaalne. Kuid soovite tagada, et teie teismeline tunneks end teiega vesteldes mugavalt.
- Aeg ja koht. Dialoogi avamisel valige sobiv koht ja aeg. Te ei soovi, et nad tunneksid end ebamugavalt, sest see võib põhjustada nende sulgemise.
- Toon. Kasutage vestluse ajal sõbralikku ja kasvatavat tooni. Tahad neid nii keerulise teema üle arutledes võimalikult palju rahustada.
- Kuulake. Laske oma teismelisel end väljendada. Püüdke hoiduda kõne ajal katkestamast. Kasutage oma kuulamisoskust.
- Küsimused. Kui nad peatuvad, saate esitada küsimusi nende mainitud punkti kohta.
- Kindlustunne. Püüdke mitte süüdistada ega mõista hukkamõistu. Kaaluge oma lausete sõnastamist sõnaga “mina”, mitte “sina”. Väide nagu “Ma kuulan sind” võib anda teie teismelisele kinnituse ja kindlustunde, et pöörate tähelepanu.
- Kannatlikkust. Kannatlikkuse harjutamine on teismeliste seksuaalse rünnaku teemal vesteldes ülioluline. Olge valmis tegema pause ja naasma teema juurde.
Helista politseisse
Seksuaalne rünnak on ebaseaduslik ja sellest tuleks teatada politseile. Kui teate kurjategija nime ja asukohta, teavitage sellest politseid. Nad võtavad meetmeid ja viivad läbi uurimise. Samuti on oluline anda politseile üle kallaletungi käigus kasutatud esemed.
Pärast politseisse pöördumist olge kannatlik. Nad tegelevad uurimisega ja võivad oodata, et teiega ühendust võtta.
Tehke arstlik läbivaatus
Arstliku läbivaatuse läbimine pärast seksuaalrünnakut on ülioluline. See võimaldab haigla personalil koguda tõendeid, nagu juuksed või sperma. Võimaluse korral veenduge, et teie teismeline ei peseks pärast rünnakut hambaid, ei pese käsi ega vannis.
Samuti on oluline mitte pesta seksuaalrünnaku ajal kantud riideid.
Nõustamine
Vanemad tahavad aidata oma teismelistel paraneda. Kui lubate neil nõustajaga rääkida, saavad nad enda tervendamiseks vajalikud vahendid.
Teie teismeline võib end nõustajaga rääkides mugavamalt tunda. See on okei, kui see nii on. Nõustajad saavad kasutada oma oskusi ja tõenduspõhiseid ravipraktika vorme.
Kuidas vältida teismeliste seksuaalset rünnakut
Teismeliste seksuaalne rünnak on meie kogukondade kahetsusväärne aspekt. Siiski on riski vähendamiseks ennetusmeetodeid:
- Kaasamine. Osalege oma teismelise elus.
- Koosolek. Tutvuge nende sõprade ja intiimpartneritega.
- Tähelepanelik.Lisateabe saamiseks külastage veebisaiti sexgod me gummies official top